Кошик
53 відгуків
" Ч.П. Военный "
+380667655475
+380667655475

Шеврони і нашивки

Шеврони і нашивки не були атрибутом лише військового одягу. У мирному житті вони виступали свого роду символами соціальних відмінностей, за якими можна було визначити положення в ієрархічній структурі суспільства, професію, релігійну і політичну приналежність конкретної людини. З часом шеврони і нашивки стали невід'ємними елементами одягу та військової форми.

Шеврони використовуються в уніформі, форменому одязі, як знак відмінності, а також у геральдиці, як елементи гербів чи прапорів.
відзнаки – це один з найдавніших артефактів. Протягом всієї історії у кожного племені існували особливі символи, які дозволяли відрізнити членів одного роду від іншого. Такі знаки вважалися священними і надавали незриму підтримку, були свого роду чимось об'єднуючим.
Кроме того, знаки различия помогали выстраивать иерархическую лестницу. Внешний вид таких знаков кардинально менялся на протяжении всей истории человечества.
Изначально символика была далека от современного нам формата. Ведь первыми «шевронами» были татуировки! Помимо этого, у разных народностей и племен в качестве знаков отличия использовались перья, каменные и костяные бусы, клыки животных, ракушки и другие украшения, которые дополняли одежду первобытных людей. Когда же эти знаки превратились в современные нам шевроны и нашивки сказать сложно.

У Стародавньому Китаї зустрічаються перші знаки розрізнення на одязі, що позначали посади чиновників. Приблизно тоді ж з'явилися прообрази військових нашивок – шевронів. Дуже широко відомі нашивки римських легіонерів. Своя емблема була у кожної когорти або підрозділу Римської імперії, яка несла в собі дуже важливу для соратників інформацію. Надалі такого роду розпізнавальні знаки у вигляді нашивок, шевронів поширилися по всій Європі. Пізніше з'явилося і назву «шеврон».

В переводе с французского слово «chevron» означает «стропила» – историческое название, берущее свои корни со времен, когда офицеры парусного флота нашивали треугольные (в форме стропил) знаки отличия на рукава камзолов, чтобы во время боя можно было без труда разглядеть своих командиров. Позднее появилось множество разнообразных форм шевронов, а название так и осталось. Со временем менялся не только внешний вид нашивок, но и их значение. Спочатку шеврон позначав старшинство військового, а потім кількість нашитих символів стало символізувати кількість поранень військового, тривалість служби, приналежність до того чи іншого підрозділу і так далі.